English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: سه شنبه ٢٩ آبان ١٣٩٧

 

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 123
کل بازديدکنندگان : 254111
بازديدکنندگان آنلاين : 2


  چاپ        ارسال به دوست

طرح حمایتی سبد غذایی مادران باردار در راستای وزن‌گیری مطلوب آن‌ها در زمان بارداری و شیردهی

تخلیه وتوزیع اولین محوله سبد کالای غذایی بنیاد علوی در بین مادران باردار واجد شرایط مناطق روستایی

به گزارش محمدی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان سردشت

طرح حمایتی سبد غذایی مادران باردار در راستای وزن‌گیری مطلوب آن‌ها در زمان بارداری و شیردهی

تخلیه وتوزیع اولین محوله سبد کالای غذایی بنیاد علوی در بین مادران باردار واجد شرایط مناطق روستایی

سبد غذایی هر سال در 6 مرحله هر دو ماه یکبار در بین مادران باردار واجد شرایط تحت پوشش مراکز روستایی توزیع میشود.

سرپرست مرکز بهداشت سردشت در گفتگو با محمدی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان سردشت هدف از توزیع سبد کالای غذایی دربین مادران باردار واجد شرایط گفت: این اقدام در راستای ارتقاء سلامت مادران باردار مناطق محروم ومرزی ،کاهش تولد نوزادان کم وزن وارتقاء سلامت نوزادان و ارتقای سطح سلامت تغذیه‌ای زنان باردار و شیرده در بین مادران باردار واجد شرایط اجرا میشود.


دکتر قادری در ادامه عنوان نمود: مادران باردار و شیرده با شاخص بهداشتی پایین، نظیر وزن کمتر از ۴۵ کیلوگرم، وزن‌گیری نامطلوب، دوقلویی و چند قلوبی که ازنظر وضعیت اقتصادی دچار مشکل باشند، توسط مراقبین سلامت و بهورزان شناسایی و به ستاد مرکز بهداشت معرفی می‌شوند که به مدت یک سال تحت پوشش این برنامه تغذیه‌ای قرار می‌گیرند و هر مادر باردار و شیرده طی این دوره، شش سبد غذایی دریافت می‌کند. که بر اساس پایش‌های انجام‌گرفته از زنان باردار و شیرده در این طرح حمایتی، نشان‌دهنده وزن‌گیری مطلوب آن‌ها در زمان بارداری و شیردهی است

.

بنا به گفته سرپرست مرکز بهداشت سردشت، سبد کالای بنیاد علوی مخصوص زنان باردار و شیرده می باشد که با همکاری واحد تغذیه  وبهداشت خانواده مرکز بهداشت سردشت و سازمان بنیاد علوی انجام می گردد. واین توزیع هر سال در 6 مرحله هر دو ماه یکبار انجام می شود.

وی در ادامه عنوان نمود: 80 سبد غذایی شامل 16 قلم کالا از جمله برنج،مرغ،روغن، پنیر ، خرما ، کنسرو ماهی ، سویا و حبوبات که شامل تمامی گروههای غذایی است بین مادران باردار و شیرده واجد شرایط دارای کم خونی،عدم وزن گیری مناسب در بارداری، چند قولیی وزن کمتر از 45 کیلوگرم در ابتدای بارداری وBMI پایین درمناطق محروم ومرزی امروز در محل ستاد شبکه بهداشت ودرمان تخلیه وجهت بهره مندی مادران باردار واجد شرایط در یکی دو روز آینده توزیع میشود.

گفتنی است در درطول سال 96 تعداد 385 سبد غذایی در سطح شهرستان سردشت در بین مادران باردار واجد شرایط تحت پوشش مراکز خدمات جامع سلامت روستایی توزیع شده بود.


 


١٣:٢٣ - 1397/04/01    /    شماره : ١٩٤٧٢    /    تعداد نمایش : ٨٩خروج